Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 Drukuj
poniedziałek, 03 wrzesień 2018
201809-rozpoczecie-roku-szkolnego
W poniedziałek 3 września uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/19. Zebranych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała pani dyrektor Elżbieta Wasiuk, która w szczególnych słowach zwróciła się do uczniów klas pierwszych, życząc wszystkim wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywanej wiedzy, umiejętności i nowych doświadczeń. W inauguracji roku szkolnego wzięli udział Starosta Elbląski p. Maciej Romanowski, Członek Zarządu Powiatu p. Joanna Naspińska, Burmistrz Pasłęka p. Wiesław Śniecikowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku p. Edward Skalij oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku p. Robert Papierowski.
Uroczystość ta była wyjątkowa jeszcze z dwóch powodów. Pierwszym z nich był jubileusz 30-lecia pracy w szkolnictwie, który obchodził p. Mariusz Ficak oraz 25-lecia pracy, który obchodzili pani wicedyrektor Katarzyna Panimasz oraz p. Tadeusz Gębarowski. Kolejnym powodem było wręczenie stypendiów starosty za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Nowy rok to czas nowych możliwości dla ponad 400 uczniów, którzy kształcą się w ZS aż w 17 oddziałach klasowych, to też czas pogłębiania wiedzy i odkrywania nowych pasji, dlatego też życzymy wszystkim sukcesów i radości. Niech ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.

E. Czerska

22 Marca 2019