header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Uczniowie ZS w Pasłęku w Muzycznym!
Uczniowie ZS w Pasłęku w Muzycznym! Drukuj
wtorek, 09 październik 2018
201810-Krakowaicy-i-Górale
Pierwszym spektaklem Teatru Muzycznego w Gdyni, który w tym roku szkolnym zobaczyła młodzież ZS w Pasłęku był tytuł "Cud albo Krakowiaki i Górale" w reżyserii Michała Zadary. Była to pierwsza sztuka wystawiona 60 lat temu w tym właśnie teatrze. Dzieło z końca XVIII w. zachowało oryginalny tekst, ale widz odnalazł w nim także aspekty współczesności. Spór pomiędzy Krakowiakami i Góralami jest skutkiem miłości między Basią i Stachem. Macocha Basi, zazdrosna o Stacha, obiecała wydać ją za górala Bryndasa. Wiele emocji wywołała kreacja Byndasa (w tej roli niezastąpiony Tomasz Więcek) oraz aktorek rywalizujących o rolę Basi (Ewa Walczak i Maja Gadzińska). Pierwsza polska opera zyskała nowy wymiar. Całą opowieść dopełniają efektowne dekoracje oraz oryginalne stroje inspirowane tradycyjnymi. Owacje po sztuce i zachwyt młodzieży to dowód, że inauguracja nowego sezonu w Teatrze Muzycznym w Gdyni jak najbardziej udana.
Zdjęcie i plakat: http://www.muzyczny.org/pl/
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
14 Grudnia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor,
Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.