header image
Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół w Pasłęku
Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
wtorek, 09 październik 2018
201810-Światowy-Dziań-Zwierząt
Tradycyjnie 4 października Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. To święto obchodzone jest corocznie w dzień Świętego Franciszka z Asyżu-patrona zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. Święto ustanowiono, by zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt. Zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i też ma swoje prawa. Dzień ten, celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.
Na uroczystość zaprosiliśmy panią Barbarę Zarudzką, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt imienia Świętego Franciszka z Asyżu, która opowiedziała nam o problemach w opiece nad zwierzętami oraz o pracy wolontariuszy w schronisku. W spotkaniu uczestniczyła również wieloletnia wolontariuszka schroniska "Psi Raj" w Pasłęku - Klaudia Kłosińska. Szkolne Koło Wolontariatu przekazało na rzecz schroniska karmę dla zwierząt, zebraną podczas szkolnej zbiórki. Cieszymy się, że nasza cegiełka wesprze podopiecznych schroniska "Psi Raj".
B. Łuczyńska- Pyra, M. Puławska
201810-Światowy-Dziań-Zwierząt
 
201810-Światowy-Dziań-Zwierząt
201810-Światowy-Dziań-Zwierząt
 
201810-Światowy-Dziań-Zwierząt
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
6 Grudnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dionizja, Emilian,
Jarema, Jarogniew,
Mikołaj
Do końca roku zostało 26 dni.