header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Odeszła Jadwiga Żak
Odeszła Jadwiga Żak Drukuj
poniedziałek, 15 październik 2018
Jadwiga-Żak
"Wszystko ma swój czas: jest czas spokoju, cierpienia, bezgranicznej rozpaczy i wdzięcznej pamięci" (Jan Paweł II).
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Jadwigi Żak, zasłużonego pedagoga i byłego wicedyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku, która odeszła od nas 13 października 2018 r. po długiej chorobie.
Jadwiga Teresa Żak urodziła się 2 stycznia 1944 r. w Czartorii niedaleko Zamościa jako córka Jana Załogi i Teresy z domu Prokop. W 1963 r. zdała egzamin dojrzałości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, do którego uczęszczała z późniejszym wybitnym poetą i piosenkarzem Markiem Grechutą. W latach 1970-1971 pracowała jako instruktor świetlicy i koła literackiego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie.
W 1971 r. ukończyła studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i uzyskała tytuł magistra pedagogiki ze specjalizacją język polski. W tym samym roku podjęła pracę wychowawcy w Bursie dla Młodzieży Szkół Artystycznych w Lublinie. W 1974 r. poślubiła znanego pasłęckiego lekarza Witolda Żaka, z którym miała syna Radosława. W 1975 r. przeniosła się do Pasłęka, gdzie podjęła pracę w Zasadniczej Szkole Zawodowej jako nauczycielka języka polskiego. W 1981 r. została powołana na stanowisko zastępcy dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku. W 1986 r. została przeniesiona na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku, które piastowała do 1990 r. W tym samym roku powróciła do pracy w Zespole Szkół jako nauczyciel i pedagog szkolny. W 1994 r. została ponownie powołana na stanowisko wicedyrektora szkoły, którą to funkcję pełniła do 1997 r., a na emeryturę przeszła w 1998 r. Pracowała nadal do 2003 r. jako nauczyciel Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W okresie pracy zawodowej otrzymała trzy Nagrody Kuratora Oświaty i Wychowania w Elblągu (1980, 1982, 1989) i trzy Nagrody Inspektora Oświaty i Wychowania w Pasłęku (1986, 1988, 1989). Zmarła 13 X 2018 r. na swojej ukochanej Lubelszczyźnie. Była niezwykle ciepłą, życzliwą, pomocną i zawsze uśmiechniętą osobą.
Najszczersze kondolencje Rodzinie składają Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Pasłęku.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Czerwca 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Efrem, Elżbieta,
Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało 197 dni.