header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Logistycy w Instytucie Lotnictwa
Logistycy w Instytucie Lotnictwa Drukuj
wtorek, 16 październik 2018
W piątek 12 października 2018 roku uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Była to dziewiąta już "Noc w Instytucie Lotnictwa", podczas której uczniowie mieli możliwość zobaczenia samolotów, śmigłowców, robotów i łazików marsjańskich, skorzystania z symulatorów lotu szybowcem i sterowania samolotem. Wzięli oni także udział w wykładach, takich jak "Wyprawa śmigłowcem dookoła świata", "100-lecie Lotnictwa Polskiego", "Dziewczyny na samoloty - o roli kobiety w typowo męskich zawodach, trudności, wyznania, marzenia", "Kosmos - marzenia a rzeczywistość", "Zastosowanie dronów w fotografii”.
Nie obyło się także bez pokazu statycznego sprzętu, zaprezentowano m.in. lekki transporter opancerzony, broń strzelecką, umundurowanie, ochronę balistyczną, sprzęt noktowizyjny oraz wywożeniowy. Na ekspozycji zewnętrznej swój sprzęt zaprezentowało się wiele instytucji m.in. Dowództwo Generalne 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego (samoloty i śmigłowce); 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego (samolot transportowy); 23 Baza Lotnictwa Taktycznego (przekroje rakiet, strój pilota), Wojskowe Zakłady Lotnicze (systemy bezzałogowych statków powietrznych), Zarząd Lotnictwa Policji Komendy Głównej Policji (śmigłowiec); Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej (samochód gaśniczy wykorzystywany do działań oraz elementy wyposażenia). Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z pilotami, a także sami mieli okazję wcielić się w tę rolę. Na uczniów czekała jeszcze moc atrakcji, takich jak konkursy edukacyjne, składanie modeli samolotów oraz występ muzyczny z musztrą paradną Orkiestry Wojskowej z Dęblina.
Agnieszka Wojczys
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Czerwca 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Efrem, Elżbieta,
Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało 197 dni.