header image
Start arrow Konkursy arrow Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej arrow XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej rozstrzygnięty
XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej rozstrzygnięty Drukuj
wtorek, 23 październik 2018
201810-PKPO
19 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku już po raz szesnasty odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej pod honorowym patronatem starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Pasłęka, Elbląga, Tolkmicka i Ornety, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w 22 piosenkach zaśpiewanych w języku angielskim, włoskim i czeskim. Jurorzy w składzie: Marek Murdzia, Tomasz Dymlang, Bartosz Krzywda i Elżbieta Czerska, postanowili nagrodzić następujących wykonawców:
- w kategorii zespół I miejsce zajęła grupa „To i Owo” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku w składzie: Anna Stasiulewicz, Adela Żylis, Anna Janiszewska, Urszula Łopacka i Michał Cichocki z piosenką Shawn Mendesa i Camili Cabello „I know what you did last summer” (opiekun – p. Izabela Bereżańska); - w kategorii wykonawca indywidualny szkół podstawowych i gimnazjów I m. zajęła Oktawia Bernaś z Gimnazjum nr 2 w Ornecie z piosenką Charlie Puth „Attention” (opiekun – p. Barbara Kucznier), II m. ex aequo zajęły: Magda Burcewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tolkmicku z piosenką Rihanny „Love on the brain” (opiekun – p. Katarzyna Konwent) oraz Emilia Jakuszczonek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie z piosenką Christiny Aguillery „Hurt” (opiekun – p. Barbara Kucznier), III m. zajął Michał Cichocki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku z piosenką Johna Legend „All of me” (opiekun – p. Izabela Bereżańska), a wyróżnienie odebrała jego koleżanka Anna Stasiulewicz; - w kategorii wykonawca indywidualny szkół średnich I m. zajęły ex aequo Natalia Więckiel z ZSO w Ornecie z piosenką Adele „When we were young” (opiekun – p. Anna Lipińska) oraz Alicja Halarczyk z IV LO w Elblągu z piosenką Ben E. Kinga „Stand by me” (opiekun – p. Jolanta Bilska-Rydzińska), II m. zajął Szymon Czyżewski z ZST-I w Elblągu z piosenką Shawn Mendesa „There’s nothing holding me back” (opiekun – p. Ewa Matuszewska), III m. zajął Hubert Kalinowski z ZSEiO w Elblągu z piosenką Bruno Marsa „Uptown funk” (opiekun – p. Monika Gutowska), a wyróżnienia powędrowały do dwóch wykonawców - Pauliny Zubel z ZSO w Ornecie, wykonującej piosenkę Caluma Scotta „You are the resaon” (opiekun – p. Anna Lipińska) oraz Artura Bartkowskiego z Zespołu Szkół w Pasłęku, który jednocześnie odebrał Nagrodę Publiczności za wykonanie piosenki Dead or Alive „You spin me round”. Organizatorami konkursu było Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku we współpracy z Zespołem Szkół w Pasłęku, a nagrody TPLO zakupiło z dotacji Zarządu Powiatu w Elblągu oraz funduszy Rady Rodziców przy ZS w Pasłęku.

Prezes TPLO w Pasłęku, Tomasz Rozenbajgier
zdjęcia w naszej galerii foto
Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
21 Kwietnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Do końca roku zostało 255 dni.