Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół w Pasłęku
Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
poniedziałek, 05 listopad 2018
W październiku odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. OTK to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej inspirująca ogólnopolskie i lokalne inicjatywy środowisk doradców zawodowych na rzecz wspomagania drogi do edukacji, zawodu, pracy i kariery. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są zainteresowani uczniowie. W ramach OTK w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami: Powiatowego Urzędu Pracy w Pasłęku, Młodzieżowego Centrum Kariery w Pasłęku i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu. Zaproszeni goście przybliżyli młodzieży aktywne metody poszukiwania pracy, omówili możliwości dalszego kształcenia, a także przedstawili informację na temat rynku zatrudnienia w przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs pt. "Zawody z przyszłością". Głównym celem przedsięwzięcia było aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej, wywiadów, scenek, przedstawiła takie zawody jak: aktor, coach, chirurg plastyczny, dietetyk, lekarz, hotelarz, policjant. Ponadto Zespół Szkół w Pasłęku jest beneficjentem projektu: "Warmia i Mazury doradztwem stoi". Celem projektu jest przygotowanie i realizacja wysokiej jakości usług poradnictwa edukacyjno-zawodowego szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz wdrożenie i realizacja programu zewnętrznego wsparcia szkół w zakresie doradztwa zawodowego.
Dorota Ćwik, Beata Łuczyńska-Pyra

17 Listopada 2018