Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow O wolności w ECS
O wolności w ECS Drukuj
środa, 14 listopad 2018
201811-ECS
W czwartek 8 listopada uczniowie klasy IIa Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w lekcji historii w Europejskim Centrum Solidarności „Polskie drogi do wolności”. W pasjonującą podróż przez lata 1942-1989 wyruszyliśmy z przewodnikiem p. Martą. Znaleźliśmy się w rzeczywistości PRL-u, przesiąkniętej wszechobecną propagandą i prześladowaniami opozycji. Były to czasy, kiedy ludzie żyli w atmosferze zagrożenia, której kulminacyjnym punktem był stan wojenny. Wystawa przypomina ważne momenty w historii Polaków i Solidarności, jakim były uhonorowanie Lecha Wałęsy Pokojową Nagrodą Nobla oraz pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Dokładnie prezentuje historię schyłku PRL-u, obrady okrągłego stołu, wybory czerwcowe oraz wpływ tych przemian na historię Europy Środkowo-Wschodniej.
Zajęcia wzbogaciły wiedzę o tym okresie historii Polski i dzięki interesującej formie przekazu wywarły na nas bardzo duże wrażenie. ECS to także miejsce, gdzie można poznać liczne źródła multimedialne i studiować bogate zbiory biblioteczne dotyczące PRL-u.
201811-ECS

19 Sierpnia 2019