Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Co u hotelarzy? Witamy w nowym roku szkolnym
Co u hotelarzy? Witamy w nowym roku szkolnym Drukuj
środa, 21 listopad 2018
201811-Warsztaty-barmańskie
Od września 2018 r. w Zespole Szkół w Pasłęku rozpoczęliśmy kształcenie w klasie pierwszej Technikum Hotelarskim. Mamy przyjemność uczyć się i przygotowywać do przyszłej pracy w hotelach. Każdy z nas wykazuje duży zapał do nauki i zdobywania nowych umiejętności co widać jest na każdej lekcji. Z inicjatywy młodzieży i przy wsparciu nauczycieli zawodu zorganizowaliśmy pierwsze warsztaty. W tym roku wybranym przez nas hasłem przewodnim wszystkich warsztatów jest "Ekologia i zdrowie". Warsztaty i pokaz odbyły się w dwóch grupach 25 października i 15 listopada.
Warsztaty koktajlowe miały nauczyć nas podstaw mieszania i miksowania koktajli bezalkoholowych opartych na naturalnych sokach owocowych i warzywnych. Jeszcze raz udowodniliśmy, że takie zajęcia to rewelacyjny pomysł na wspólną integrację. Przeniesienie w świat barmański pozwala doskonale poznać predyspozycje do przyszłego zawodu. Umiejętność koncentracji i skupiania uwagi gości na własnej osobie pozwala ćwiczyć tak ważne dla hotelarza poczucie bycia docenianym za swoją pracę. Każdy z uczestników wykazywał duże zaangażowanie i kreatywność co można zobaczyć w naszej galerii zdjęć. Następne warsztaty zgodnie z przyjętym hasłem będą uczyć sporządzania zdrowych posiłków. Zapraszamy gimnazjalistów chętnych do nauki w Technikum Hotelarskim na nasze warsztaty.
Do zobaczenia.
Wiktoria I TH