Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "FRASZKA"
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "FRASZKA" Drukuj
piątek, 23 listopad 2018
W czwartek 22 listopada uczniowie ZS po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego, propagowanie polskiej i zagranicznej literatury oraz aktywizacja miłośników języka polskiego. Uczniowie w pierwszej części zmagali się z testem dotyczącym zagadnień teoretycznoliterackich i językoznawczych, zaś w drugiej, ich zadaniem było napisanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na podany temat. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem ich umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

18 Sierpnia 2019
Agapit, Bogusława,