header image
Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "FRASZKA"
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "FRASZKA" Drukuj
piątek, 23 listopad 2018
W czwartek 22 listopada uczniowie ZS po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego, propagowanie polskiej i zagranicznej literatury oraz aktywizacja miłośników języka polskiego. Uczniowie w pierwszej części zmagali się z testem dotyczącym zagadnień teoretycznoliterackich i językoznawczych, zaś w drugiej, ich zadaniem było napisanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na podany temat. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem ich umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Sierpnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Agapit, Bogusława,
Bronisław, Bronisz,
Helena, Ilona,
Klara, Tworzysława
Do końca roku zostało 136 dni.