header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Maraton Pisania Listów Amnesty International
Maraton Pisania Listów Amnesty International Drukuj
wtorek, 27 listopad 2018
W piątek 7 grudnia 2018 od godz. 9:00 w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. Każdy będzie mógł pomóc 10 wybranym wcześniej więźniom sumienia, osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść do nas i napisać list (czekamy na Państwa do godz. 19.00). Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku w czasie Maratonu są pisane listy w obronie dziesięciu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w całej Polsce i w ponad 100 krajach na świecie. Co roku dzięki tej akcji udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku, bądź kilkunastu osób, których prawa zostały złamane. Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton oraz na profilu szkoły na Facebooku. Opisy te będą również dostępne dla wszystkich uczestników Maratonu Pisania Listów w Zespole Szkół w Pasłęku.
Jak napisać taki list?
To bardzo proste. Najpierw warto zapoznać się z opisem sylwetki osoby, w sprawie której chcemy pisać. Można skorzystać ze wzoru lub napisać samodzielnie. Wtedy warto skorzystać ze wskazówek przygotowanych przez AI: piszemy krótko, jesteśmy uprzejmi, opieramy się na faktach, mamy pozytywne nastawienie i nie ukrywamy się – tzn. warto napisać, kim jesteśmy, czym się interesujemy. Dzięki temu możliwe jest, że szybko otrzymamy odpowiedź. Nasz list będzie również bardziej autentyczny. Znajomość języków obcych też nie jest wymagana, listy można pisać po polsku.
O Amnesty International
Amnesty International jest międzynarodowym ruchem ludzi działających od roku 1961 na rzecz poszanowania praw człowieka. Funkcjonuje w ok. 150 państwach, zrzesza ok. 7 mln osób na całym świecie. Prowadzi kampanie przeciwko ciężkim naruszeniom praw człowieka. Wizją organizacji jest świat, w którym każda osoba będzie mogła w pełni korzystać z wszystkich praw zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i innych międzynarodowych standardach praw człowieka. W 1977 roku Amnesty International została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.
organizatorzy Maratonu AI w ZS w Pasłęku
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
30 Maja 2020
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andonik, Feliks,
Ferdynand, Joanna,
Sulimir
Do końca roku zostało 216 dni.