Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Co u hotelarzy? Ogólnopolski Próbny Egzamin Zawodowy
Co u hotelarzy? Ogólnopolski Próbny Egzamin Zawodowy Drukuj
piątek, 30 listopad 2018
201811-próbny-egzamin-zawodowy
W dniu 26.11.2018 r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół w Pasłęku do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Zawodowego przystąpiło 25 uczniów z Technikum Hotelarskiego. W naszej szkole odbył się egzamin w kwalifikacjach T.11 dla klasy drugiej i T.12 dla klasy czwartej. Udział w egzaminie ma potwierdzić, w jakiej formie w opanowaniu wiedzy i umiejętności praktycznych są nasi uczniowie. Wyniki będą analizowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych i posłużą do pracy nad przygotowaniem do państwowego egzaminu zawodowego, jaki czeka młodzież w 2019 roku.
Egzamin składał się z dwóch części. W pierwszej trwającej 60 minut uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa. Z kolei na część praktyczną przeznaczono 150 minut i polegała ona na rozwiązaniu zadania zawartego w arkuszu egzaminacyjnym obejmującego przyjęcie, obsługę i rozliczenie pobytu gości w obiekcie hotelarskim. Najbliższe egzaminy zawodowe dla zawodu technik hotelarstwa i kwalifikacji T.12, klasy IV odbędą się w styczniu 2019 r. a dla klasy II w czerwcu 2019 r. Życzymy wszystkim jak zawsze 100% zdawalności. Zapraszamy gimnazjalistów do Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół w Pasłęku. Tu egzaminy zdajemy wszyscy.

14 Grudnia 2018
Alfred, Arseniusz,