Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow Uczennice Zespołu Szkół w finale
Uczennice Zespołu Szkół w finale Drukuj
czwartek, 06 grudzień 2018
201812-konkurs-lekcja-historii
W październiku br. uczennice klasy Ib LO – Kornela Kazimierczuk i Julia Winiewska pod kierunkiem pani Moniki Kozakiewicz przystąpiły do 5. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Lekcja Historii i Sztuki z Jackiem Kaczmarskim („I ja się jakoś niepodległy czuję…”). Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i w kategorii indywidualnej złożony jest z trzech etapów: szkolnego, ogólnopolskiego i finału. Zadaniem uczestnika konkursu na etapie szkolnym było przygotowanie pracy pisemnej w postaci opowiadania, posiadającego cechy, predestynujące je do wykorzystania jako kanwę scenariusza filmowego, nt. wybranego przez siebie lokalnego wątku odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczyny z powodzeniem przeszły do etapu ogólnopolskiego, a następnie zostały zakwalifikowane do finału. Na tym etapie uczestnik w ciągu 30 minut prezentuje swoją koncepcję scenariusza filmowego, posługując się przy tym prezentacją multimedialną oraz odpowiada na 4 pytania dotyczące opowiadania oraz poruszonych w nich wątków historycznych. Zatem 10 grudnia 2018 roku w Krakowie - finał. Trzymamy kciuki !

14 Grudnia 2018
Alfred, Arseniusz,