Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Warsztaty fotograficzne
Warsztaty fotograficzne Drukuj
piątek, 07 grudzień 2018
201812-warstaty-foto
W Zespole Szkół w Pasłęku oferta edukacyjna jest ciągle rozszerzana. Ponieważ zajęcia dydaktyczne to za mało, dlatego we wtorek 4 grudnia odbyły się warsztaty fotograficzne dla uczniów klasy pierwszej w zawodzie technik organizacji reklamy. Uczniowie uczyli się umiejętności posługiwania się sprzętem fotograficznym, poznali sposoby ciekawego ujmowania obserwowanego przedmiotu oraz poszerzyli wiedzę i umiejętności z zakresu fotografii, która jest istotnym elementem reklamy. Zajęcia prowadził absolwent naszej szkoły p. Adam Wołosz, który od 2004 r. pasjonuje się fotografią i prowadzi własną działalność związaną z reklamą.
201812-warstaty-foto
Na początku warsztatów p. Adam opowiedział o swojej przygodzie z aparatem. Następnie uczniowie zostali zapoznani ze sprzętem fotograficznym z różnych okresów, z oświetleniem studyjnym i z podstawami fotografii, takimi jak np. zależność głębi ostrości od różnych czynników, kompozycja zdjęcia, foto produkt plus makro oraz podstawy portretowania. Zajęcia w których teoria przeplata się z praktyką dają uczniowi możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności. Największą przyjemność i satysfakcję dawało uczestnikom samodzielne wykonywanie zdjęć ludzi i przedmiotów oraz wpływ na rezultaty swojej pracy.
< <

14 Grudnia 2018