Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow Laureatka konkursu "Barwy Wolontariatu"
Laureatka konkursu "Barwy Wolontariatu" Drukuj
poniedziałek, 17 grudzień 2018
201812-Ada
Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica klasy II b Zespołu Szkół w Pasłęku, Ada Pałyska została laureatką XVIII Edycji Konkursu "Barwy Wolontariatu". Uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się 10 grudnia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Ada swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła już w gimnazjum, gdzie pomagała w wielu akcjach charytatywnych i zbiórkach na rzecz Stowarzyszenia „Jutrzenka”. Obecnie aktywnie działa w Szkolnym Kole Wolontariatu i w każdą środę odwiedza Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Marwicy, gdzie pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji i spędza z nimi czas. Jest osobą wrażliwą na krzywdę drugiego człowieka, koleżeńską, otwartą i ciekawą świata, a co najważniejsze potrafi zgromadzić wokół siebie innych, którzy chcą pomagać. Wolontariuszka lubi pracę z dziećmi i osobami starszymi. W 2015 roku została laureatką „Ósemki” Miasta i Gminy Pasłęk w XXI Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Wówczas, spośród wszystkich wolontariuszy z Pasłęka, została wytypowana do Centralnej Edycji „Ośmiu Wspaniałych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

15 Grudnia 2019
Celina, Fortunata,