Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow Szkolny konkurs "Wiedzy o uzależnieniach"
Szkolny konkurs "Wiedzy o uzależnieniach" Drukuj
poniedziałek, 17 grudzień 2018
201812-Konkurs-o-uzależnieniach
W dniu 12.12.2018 w naszej szkole odbył się kolejny szkolony konkurs "Wiedzy o uzależnieniach". W konkursie wzięły udział wszystkie klasy Technikum. Zadaniem wybranych z poszczególnych klas drużyn było wykonanie zadań polegających m.in. na ułożeniu haseł tematycznie powiązanych z uzależnieniem, określenie czy stwierdzenia dotyczące substancji uzależniających są prawdziwe czy fałszywe, ułożenie z puzzli, wykonanie plakatu nt. "Narkotyki a zdrowie", rozwiązanie quizów z wiedzy o paleniu, alkoholu, marihuanie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą związana z substancjami psychoaktywnymi, byli bardzo zaangażowani w wykonanie ćwiczeń i zadań, powstały piękne plakaty, które można obejrzeć na holach szkolnych.
Walka była bardzo wyrównana, różnice w punktach minimalne, ale zwyciężyła klasa I technikum Handlowego. Kolejne drugie miejsce zajęła klasa IV TH/TL, III m-ce ex aequo zajęły klasy: II TH i II TL, IV m-ce klasy: III TL i I TL/TOR. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, za które dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Pasłęk oraz dyrekcji szkoły. Konkurs był jedną z wielu form profilaktyki prowadzonej w naszej szkole i pokazał, że profilaktyka nie musi być nudna, a przez zabawę można nauczyć się więcej niż w czasie np. nudnego wykładu.

M. Konupek
zdjęcia w naszej galerii foto

17 Czerwca 2019
Adolf, Adolfa,