Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Posumowanie Maratonu AI
Posumowanie Maratonu AI Drukuj
czwartek, 20 grudzień 2018
201812-maraton-AI
1283 listy w obronie praw człowieka, tyle napisali uczestnicy piątego Maratonu Pisania Listów Amnesty International w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku. W Polsce zostało napisanych ponad 308 tys. listów. W naszej szkole maraton trwał 12 godzin, a listy pisali uczniowie pasłęckich i okolicznych szkół, nauczyciele, mieszkańcy Pasłęka oraz zaproszeni goście, wśród których był Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski. Pisaliśmy listy w dziesięciu sprawach, dotyczących konkretnych osób oraz listy wsparcia, kierowane bezpośrednio do tych osób. Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku oraz placówkom w Dobrym i Rogajnach za wsparcie idei Maratonu AI i zaangażowanie w organizację naszego przedsięwzięcia. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich uczniów, pracowników szkół i mieszkańców Pasłęka za poświęcony czas.
Celem naszych działań jest realny wpływ na losy osób, których prawa są łamane. Mamy nadzieję, że i tegoroczny maraton przyniesie poprawę sytuacji bohaterów wybranych przez AI (aktualne informacje na ten temat można śledzić na stronie AI). Szczególne podziękowania kierujemy do pani Janiny Cieśla, Braniewsko-Pasłęckiego Banku Spółdzielczego, firmy Kram Polska SA, El-Pre-Serwis, Cukierni Hildebrandt oraz Rady Rodziców przy ZS w Pasłęku, dziękujemy za wsparcie finansowe (zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup znaczków i wysłanie listów do poszczególnych państw oraz bohaterów maratonu). A że każdy list ma znaczenie dowodzą informacje AI, czyli tak zwane dobre wiadomości. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

22 Sierpnia 2019
Cezary, Dalegor,