Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow "Dyktando z Korczakiem"
"Dyktando z Korczakiem" Drukuj
środa, 09 styczeń 2019
We wtorek 8 stycznia klasy maturalne, już po raz trzeci, miały przyjemność wziąć udział w konkursie „Warmińsko- Mazurskie Dyktando z Korczakiem”, którego organizatorem jest wydział Nauk Humanistyczno- Społecznych w Olsztynie Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka. Uczniowie zmagali się z dość trudnym tekstem pt. „Skradzione pióro”. Celem konkursu jest promowanie zasad ortografii i interpunkcji. Jest to szczególnie ważne w dobie komunikowania się za pomocą komputerów, telefonów komórkowych, posługiwania się skrótami i emotikonami. Młodzież wykazuje coraz mniejsze zainteresowanie poprawnością językową i ortograficzną pisanych tekstów. Życzymy maturzystom zakwalifikowania się do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w Olsztynie.

21 Kwietnia 2019
Addar, Anzelm,