Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Co u hotelarzy? Egzamin zawodowy
Co u hotelarzy? Egzamin zawodowy Drukuj
piątek, 11 styczeń 2019
201901-Egzamin-zawodowy
W dniach 09 i 10.01.2019 r. w Zespole Szkół w Pasłęku w Technikum Hotelarskim odbyły się egzaminy zawodowe w Kwalifikacji T.12. Egzamin składał się z dwóch części. Część pisemna trwa 60 minut i jest przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 ‎‎zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna ‎była prawidłowa. W części praktycznej egzaminu w kwalifikacji T.12 uczeń wykonuje konkretne zadanie w formie pisemnej. Aby zdać egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, należy uzyskać: z części pisemnej, – co najmniej 50% punktów (minimum 20) z części praktycznej, – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania. W tym roku szkolnym w sesji zimowej do egzaminu przystąpiła klasa IV Technikum Hotelarskiego. Po egzaminach w klasie panuje optymizm. Wszyscy liczymy na kolejne 100% zdawalności. Wyniki poznamy 22 marca 2019 r. Przed hotelarzami egzaminy maturalne. Wszyscy życzymy im podobnej zdawalności jak na egzaminach zawodowych.
B. Szymański

21 Lutego 2019