header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Logistycy w ZAKŁADZIE MM SZYNAKA LIVING I LOGISTIC SZYNAKA
Logistycy w ZAKŁADZIE MM SZYNAKA LIVING I LOGISTIC SZYNAKA Drukuj
środa, 20 luty 2019
201902-Szynaka
We wtorek 19 lutego 2019 roku uczniowie klasy pierwszej i trzeciej technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do zakładu Mazurskie Meble Szynaka Living i Logistic Szynaka w Iławie. M Szynaka Living to nowoczesny zakład produkcyjny specjalizujący się w produkcji mebli, natomiast Logistic Szynaka to nowoczesne centrum logistyczne. Nasza wizyta w zakładzie MM Szynaka Living rozpoczęła się od zapoznania z podstawowymi zasadami bhp obowiązującymi w zakładzie. Następnie wyposażeni w odpowiedni strój zaczęliśmy zwiedzanie. Rozpoczęliśmy od działu produkcji, gdzie pokazano nam produkcję mebli przy wykorzystaniu nowoczesnego parku maszynowego, działu pakowania, kontroli jakości oraz zabezpieczanie ładunku przed wysyłką.
Nowoczesne maszyny, które posiada zakład pozwalają na zapewnienie dużej wydajności produkcyjnej mebli. Wszystkie meble wytwarzane są w efektywnych technologiach, co podwyższa ich jakość. Z zakładu produkcyjnego udaliśmy się do centrum logistycznego. Posiada ono hale magazynowe, rampy załadunkowe, regały wysokiego składowania, gniazda paletowe, a transport wewnętrzny realizowany jest za pomocą nowoczesnych wózków widłowych. Logistic Szynaka świadczy swoje usługi klientom, którzy zdecydowali się na outsourcing usług logistycznych. Kompletacja zamówień prowadzona jest z wykorzystaniem komputerowego systemu kierowania magazynem, dzięki czemu zlecenia przygotowywane są szybko i precyzyjnie. Podczas pobytu w centrum logistycznym mieliśmy okazję zobaczenia jak wygląda kompletacja zamówienia, załadunek wyrobów na środek transportu, a także zwiedziliśmy magazyn wysokiego składowania. Wycieczki edukacyjne, takie jak ta, to czas dla uczniów, aby mogli zdobytą wiedzę teoretyczną na przedmiotach zawodowych porównać do działań praktycznych i łączyć w przyszłości z wykonywanym zawodem. Takie wyjazdy na stałe wpisały się już w nasz program edukacyjny i staramy się go kontynuować.
Agnieszka Wojczys
201902-Szynaka
 
201902-Szynaka
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
9 Lipca 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Anatolia, Hieronim,
Lucja, Ludwika,
Heloiza, Lukrecja,
Łucja, Mikołaj,
Patrycjusz,
Weronika, Wszebąd,
Zenon, Zenona
Do końca roku zostało 176 dni.