Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Co u hotelarzy? Tłusty Czwartek w naszej szkole.
Co u hotelarzy? Tłusty Czwartek w naszej szkole. Drukuj
poniedziałek, 18 marzec 2019
201902-Tłusty-czwartek
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść, choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.
201902-Tłusty-czwartek
Uczniowie Technikum Hotelarskiego nie zapomnieli o tradycji Tłustego Czwartku. Klasa I Technikum Hotelarskiego postanowiła połączyć tradycję i nowoczesność. Na stole pojawiła się fontanna czekoladowa. Do degustacji kipiącej z fontanny czekolady młodzież używała świeżych truskawek, winogron, oraz tradycyjnych dodatków do czekolady (kruchych ciasteczek, krakersów i pianek). Były oczywiście lukrowane i pudrowane pączki z konfiturą, serowe oponki i tradycyjne faworki. Wszystkie słodkości popijane były specjalnie parzoną angielską herbatą. Szkoda, że tłusty czwartek jest tylko raz w roku...
Wiktoria I TH

19 Kwietnia 2019