header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Warsztaty w ZS w Pasłęku
Warsztaty w ZS w Pasłęku Drukuj
poniedziałek, 18 marca 2019
Już we wtorek 19 marca zaczynają się wykłady i ćwiczenia dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych w ZS w Pasłęku. Będziemy gościć około 600 uczniów z pobliskich szkół. Najpierw odwiedzi nas młodzież z pasłęckich szkół, we wtorek SP Nr 2 i 3, zaś w środę SP Nr 1. Szkoły podstawowe z okolicznych miejscowości odwiedzą nas w przyszłym tygodniu. Każdy uczeń wybrał tematykę zajęć, w których chce uczestniczyć. A do wyboru były wszystkie kierunki, w jakich kształcą się uczniowie w ZS w Pasłęku. I tak podczas warsztatów politechnicznych uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach z fizyki i matematyki. Na zajęciach z chemii, kosmetologii i biologii uczniowie będą mogli poeksperymentować pod czujnym okiem uczniów naszej szkoły z klas o profilu przyrodniczo-medycznym i oczywiście pod nadzorem nauczyciela. Młodzież będzie miała także okazję własnoręcznie przygotować naturalne kosmetyki tj. błyszczyki do ust, peelingi do ciała oraz musujące kule do kąpieli, które otrzyma w prezencie.
Na warsztatach humanistycznych młodzież weźmie udział w zajęciach na temat propagandy i fascynacji postacią Adolfa Hitlera w III Rzeszy oraz rozwiąże zaszyfrowane zagadki. Podczas warsztatów językowych uczniowie będą uczestniczyli w zabawie "Zakręceni językowo", ich zadaniem będzie rozwiązanie powiązanych ze sobą łamigłówek lub zadań w czterech językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim. W ramach zajęć przygotowanych przez profil mundurowo-sportowy młodzież będzie mogła wziąć udział w rozgrywkach sportowych, warsztatach z techniki kryminalistycznej oraz budowy broni. Ponadto funkcjonariusze KP Pasłęk zaprezentują ubiór i wyposażenie pododdziałów zwartych policji, wykorzystywanych do zabezpieczania imprez masowych i demonstracji ulicznych. Znaczna grupa uczniów weźmie udział w warsztatach logistycznych, które będą dotyczyły głównie transportu. Otrzymają oni szereg ciekawych zadań do rozwiązania (łamigłówki, krzyżówki, ćwiczenia). Uczniowie Technikum Hotelarskiego przygotowują warsztaty koktajlowe i zajęcia pod hasłem "Słodko i zdrowo". Czas wyboru szkoły i kierunku nauczania zbliża się wielkimi krokami, a tylko przemyślane, szczere decyzje są wyznacznikiem sukcesu. Pewnych wyborów nie należy zostawiać przypadkowi, dlatego zachęcamy do udziału w ww. warsztatach. Przyjdź, zobacz, przekonaj się sam i rozważnie zdecyduj!
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.