V Powiatowy Ortograficzny Konkurs Języka Niemieckiego w ZS w Pasłęku Drukuj
poniedziałek, 27 maj 2019
W piątek, 24 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się V Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego "Meister der Rechtschreibung", który już po raz kolejny został objęty honorowym patronatem Starosty Elbląskiego. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem, wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, Gimnazjum nr 2 w Ornecie, SP 1 w Ornecie oraz ZS w Pasłęku. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z ortografii języka niemieckiego. Każdy uczestnik otrzymał zestaw trzech zadań, a najtrudniejsze okazało się ćwiczenie ze słuchania. Po godzinie zmagań, udało się wyłonić trójkę zwycięzców: w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych: I miejsce zajęła Natalia Kuzyk - Gimnazjum nr 2 w Ornecie, II miejsce – Martyna Szydłowska - Gimnazjum nr 2 w Ornecie, III miejsce - Dawid Chodziński - SP nr 1 w Pasłęku. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce – Kamila Niziołek z klasy IIa, II miejsce – Kinga Durka z klasy Ia, III miejsce – Wiktoria Bigus z klasy IIITH. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że szósta edycja konkursu będzie cieszyć się równie wielkim zainteresowaniem.

15 Grudnia 2019
Celina, Fortunata,