Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej
III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej Drukuj
wtorek, 11 czerwiec 2019
201905_konkurs_recytatorski
W czwartek 23 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej. Uczniowie z klas VII i VIII szkół podstawowych, III gimnazjum oraz szkół średnich z Elbląga, Słobit, Nowicy, Węziny oraz Pasłęka recytowali wiersze w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz włoskim. Celem konkursu było propagowanie piękna poezji, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich jak również upowszechnianie kultury języków obcych. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo ciekawe, dojrzałe interpretacje wybranych utworów poetyckich, a jury, po zgodnej naradzie, wyłoniło zwycięzców konkursu. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica SP w Nowicy Julia Licenowicz recytując wiersz w języku niemieckim; II miejsce zajął uczeń SP w Węzinie Kacper Chodak za piękną recytację w języku rosyjskim; III miejsce należało do uczennicy SP nr 25 w Elblągu Oliwii Żukowskiej prezentującej wiersz w języku rosyjskim. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajął Jakub Kozakiewicz z Gimnazjum nr 1 w Pasłęku za wiersz w języku angielskim; II Miejsce zajęła Zofia Iwachów z ZSP nr 3 w Pasłęku za recytację w języku włoskim, a miejsce III uzyskał Dawid Chodziński z Gimnazjum nr 1 w Pasłęku za wiersz w języku angielskim. W kategorii szkół średnich wszyscy uczestnicy wybrali język angielski. I miejsce zdobył Patryk Śreniawski z Technikum Hotelarskiego w Pasłęku, II miejsce Klaudia Butkiewicz również z Technikum Hotelarskiego w Pasłęku, a miejsce III zajęła Paulina Kogut z I Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a ich opiekunowie pisemne podziękowania za wspaniałe przygotowanie młodzieży do trudnej formy konkursowej jaką jest konkurs recytatorski.
201905_konkurs_recytatorski

26 Czerwca 2019