header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Rok szkolny 2019/2020 w Zespole Szkół w Pasłęku rozpoczęty!
Rok szkolny 2019/2020 w Zespole Szkół w Pasłęku rozpoczęty! Drukuj
wtorek, 03 września 2019

Obraz
2 września 2019 r. w Zespole Szkół w Pasłęku uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, Wicestarosta Elbląski Ryszard Zając, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Komendant Komisariatu Policji w Pasłęku podinspektor Mirosław Suchodolski oraz Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Marzena Maziuk.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie odśpiewaniem hymnu narodowego, po którym głos zabrała Dyrektor szkoły Elżbieta Wasiuk. W swoim przemówieniu nawiązała do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, bohaterów tamtych dni oraz ofiar dwóch totalitarnych reżimów. Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar II wojny światowej. Pani Dyrektor przedstawiła również schemat organizacyjny placówki w nowym roku szkolnym. Naukę rozpoczęło dziś łącznie 596 uczniów z 22 oddziałów klasowych, w tym aż 11 klas pierwszych (cztery klasy LO, pięć klas technikum i dwie klasy branżowej szkoły I stopnia). Wśród nich znaleźli się absolwenci zlikwidowanych gimnazjów (5 oddziałów) i pierwszy rocznik absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych (6 oddziałów). Grono pedagogiczne liczy 50 nauczycieli (zatrudniono dodatkowo 12 nauczycieli), w tym czteroosobowa kadra kierownicza – dyrektor, dwóch wicedyrektorów i kierownik szkolenia praktycznego. Utworzone zostało stanowisko drugiego wicedyrektora do spraw wychowawczych, którym została pani Maria Kizyk. Stan osobowy pracowników administracji i obsługi wynosi 15 osób. Uroczystość była też okazją do wręczenia nagród jubileuszowych nauczycielom, a otrzymali je: Stefan Wasiuk za 35 lat pracy, Anna Chwaszcz i Tadeusz Gębarowski za 25 lat pracy oraz Anna Juran i Mariusz Mackiewicz za 20 lat pracy. Wicestarosta Elbląski Ryszard Zając wręczył także uczniom stypendia Starosty Elbląskiego za szczególne osiągnięcia w nauce za II semestr poprzedniego roku szkolnego, otrzymało je 50 uczniów. Po uroczystości uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami wykonali pierwsze zdjęcia klasowe. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia i sukcesów w nowym roku szkolnym!

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.