header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Narodowe Czytanie po raz ósmy
Narodowe Czytanie po raz ósmy Drukuj
poniedziałek, 09 wrzesień 2019
Obraz
W sobotę 7 września na Placu św. Wojciecha w Pasłęku Biblioteka Publiczna zorganizowała akcję Narodowego Czytania. Inicjatywa od ośmiu lat odbywa się pod honorowanym patronatem Pary Prezydenckiej.
tym roku, do popularyzacji czytelnictwa oraz piękna literatury narodowej, zostały wybrane nowele polskie. Spośród ponad stu propozycji tytułów wybrano osiem tekstów, które mogliśmy usłyszeć na dziedzińcu zamkowym. Pierwsze fragmenty przeczytali zaproszeni goście, wśród których znalazł się m.in. Burmistrz Pasłęka, Wiesław Śniecikowski. Tego dnia nie mogło zabraknąć reprezentacji Zespołu Szkół w Pasłęku. Nauczyciele (Dorota Ćwik, Beata Łuczyńska-Pyra, Joanna Majewska, Tomasz Rozenbajgier) i uczniowie (Katarzyna Cichocka, Wiktoria Pulka, Jakub Kozakiewicz) przeczytali „Katarynkę” Bolesława Prusa. Polskie nowele są tekstami, w których znajdziemy uniwersalny przekaz, refleksję nad życiem ludzkim i piękno języka ojczystego. Zachęcamy wszystkich do sięgania po literaturę narodową.
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
info: ZS
Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
15 Września 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Albin, Budzigniew,
Maria, Nikodem
Do końca roku zostało 108 dni.