header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Nasi absolwenci dzielą się wiedzą
Nasi absolwenci dzielą się wiedzą Drukuj
środa, 25 września 2019

Obraz
20 września 2019 r. w Zespole Szkół odbyły się warsztaty chemiczne prowadzone przez naszych byłych uczniów-Kingę Byk i Filipa Charuka- studentów farmacji i analityki medycznej. W zajęciach pt. „ Wykrywanie wybranych kationów i anionów” uczestniczyli uczniowie klas IB, ID oraz IIIA o profilu przyrodniczo-medycznym.

Uczniowie podzieleni na grupy najpierw uczyli się sprawdzać obecność prostych jonów w przygotowanych im roztworach. Następnie sami musieli wykryć, jaki jon obecny jest w roztworze soli o nieznanym składzie, który został dla każdego indywidualnie przygotowany. Młodzież bardzo chętnie pracowała. Byli niezwykle zadowoleni, kiedy uzyskiwali różnobarwne roztwory i osady, a także poznała i utrwaliła wiele niezbędnych im informacji.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.