header image
Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Zespół Szkół w LUBIANIE
Zespół Szkół w LUBIANIE Drukuj
środa, 25 wrzesień 2019

Obraz
20 września 2019 uczniowie klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycieli: p. Joanny Majewskiej i p.Grażyny Sadowskiej udali się do Łubiany k. Kościerzyny, by zwiedzić Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” SA. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z technologią produkcji porcelany, możliwościami jej wykorzystania w gastronomii.

Wizyta w zakładzie przemysłowym była wielką atrakcją dla uczniów, którzy lubią poznawać tajniki różnego rodzaju wytwórstwa.Podczas zwiedzania zakładu młodzież miała możliwość zapoznania się z kolejnymi etapami produkcji.Widziała powstawanie form i ich wypalanie, następnie szkliwienie, polerowanie aż po ozdabianie ręczne i wtapianie dekoracji w szkliwo. O przeznaczeniu i losach gotowych produktów uczniowie mogli dowiedzieć się od pracownika zakładu.Uczestnicy zostali zapoznani wycieczki z organizacją dużego, nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Oprócz podziwiania przepięknych produktów porcelanowych wszyscy mieli okazję zakupić w sklepie firmowym porcelanowe filiżanki.

Projekt „Wyjazd z projekyu "Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu” współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Nr projektu RPWM.02.02.01-28-0018/17.

Uczniowie LO
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Października 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Lucyna, Małgorzata,
Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało 76 dni.