header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół
Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół Drukuj
wtorek, 08 października 2019

Obraz
W piątek,4 października, Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało apel z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Święto to ustanowiono, by zwrócić uwagę ludzi, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i też ma swoje prawa. Dzień ten celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie. Wolontariusze Zespołu Szkół zwrócili uwagę na los bezdomnych zwierząt, problem znęcania się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.

Na uroczystość został zaproszony pan Jerzy Moskal, który od wielu lat zajmuje się szkoleniem psów. Pan Jerzy opowiedział o tym, czym kierować się przy wyborze psa i jak reagować w kontakcie z nieznajomym zwierzęciem. W spotkaniu uczestniczyła również towarzyszka pana Moskala – suczka rasy rottweiler Heidi, która zjednała serca wszystkich uczniów. Przy okazji Święta Zwierząt Szkolne Koło Wolontariatu przekazało na rzecz schroniska „Psi Raj” karmę dla zwierząt, zebraną podczas szkolnej zbiórki oraz pieniądze uzyskane ze zbiórki makulatury, którą przeprowadziła kl. I TC. Cieszymy się, że nasza cegiełka wesprze podopiecznych schroniska.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
11 Kwietnia 2021
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Filip, Herman,
Jaromir, Leon, Marek
Do końca roku zostało 265 dni.