header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Warsztaty plenerowe - Mural w reklamie.
Warsztaty plenerowe - Mural w reklamie. Drukuj
środa, 16 października 2019

Obraz
15 pażdziernika 2019r. uczniowie klas I i II Technikum w zawodzie technik reklamy, uczestniczyli w warsztatach plenerowych, wykonując MURAL techniką malowania ręcznego pod czujnym okiem nauczycielek przedmiotów zawodowych p. Edyty Fogiel – Czurakowskiej i Doroty Dragan.

Murale jako wielkoformatowa grafika ścienna są jednym z nośników reklamy zewnętrznej. Znane już w okresie PRL-u dzisiaj znowu wracają do łask upiększając szare ściany miejskich budynków oraz promując idee, akcje charytatywne, produkty lub konkretne firmy.

Jedną z takich ścian na potrzeby warsztatów udostępnił p. Sebastian na terenie starego zakładu mebli „Furnel”, przy ul. Pławskiej w Elblągu, w miejscu spotkań fanów amerykańskiej motoryzacji, a w związku z tym Mural nawiązuje do fascynacji pojazdami amerykańskimi – ich pięknem, mocą i ponadczasowością. Uczniowie przez 6 godzin tworzyli projekt na ścianie. Wymazani farbami poczuli się jak prawdziwi artyści.

Warsztaty miały na celu zdobycie umiejętności praktycznych takich jak: mieszanie kolorów podstawowych do uzyskania pochodnych, zastosowanie proporcji w mieszaniu farb, robienie przejść w tonacji koloru, cieniowanie i rozświetlanie obrazu , dobór pędzli do malowanego elementu i powierzchni. Okazało się, że malowanie wcale nie jest łatwe, ale każdy znalazł czynność odpowiadającą swoim predyspozycjom. Uczniowie mieli też niespodziankę w postaci pizzy i napojów zafundowanych przez p. Sebastiana oraz mogli obejrzeć skarby p. Sebastiana czyli Old American Cars.

Nie da się ukryć, że warsztaty w warunkach realistycznych to najlepsza lekcja i atrakcja dla wszystkich uczniów, którzy z utęsknieniem czekają na ciąg /oglądaj fot. w galerii/.

E. Fogiel-Czurakowska i D. Dragan

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.