header image
AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow "Doskonalenie procesów uczenia się i nauczania.... arrow Seminarium Soziales Lernen für den Unterricht
Seminarium Soziales Lernen für den Unterricht Drukuj
czwartek, 17 października 2019

Obraz
W dniach 25.02—1.03.2019r. brałam udział w seminarium „Soziales Lernen für den Unterricht”, które miało miejsce w Graz w Austrii. W trakcie seminarium zaprezentowano zarówno teoretyczne, jak i praktyczne metody aktywizujące uczniów i rozwijające ich zainteresowanie lekcją.

Celem szkolenia było zwiększenie motywacji wśród uczniów, a przede wszystkim rozwinięcie efektywnej komunikacji miedzy uczniem a nauczycielem. Kreatywność – to był ten element seminarium, który wzbudził moje największe zainteresowanie. Zaprezentowane gry i zabawy sprawiły nam jako uczestnikom niesamowita frajdę i co najważniejsze dają się łatwo zastosować na lekcji. Kolejnym niezwykle ważnym elementem seminarium były ćwiczenia dotyczące komunikacji między uczniem a nauczycielem oraz techniki rozwiązywania sytuacji konfliktowych i negocjacji.

Czas spędzony w Graz był niesamowity i pełen wrażeń. Poza wartością merytoryczną szkolenia, podkreślić muszę także aspekt społeczny. Nawiązałam tam wiele ważnych relacji, a wymiana spostrzeżeń z ludźmi z innych krajów to niezwykle doświadczenie. Chętnie wezmę udział w tego typu szkoleniach w przyszłości i będę je polecać innym ludziom.

E. Czerska

Obraz
Obraz
Obraz

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.