header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Kirkut świadectwem ludzkiego istnienia
Kirkut świadectwem ludzkiego istnienia Drukuj
poniedziałek, 21 października 2019

cmentarz-żydowski
Cmentarz żydowski
Porządki na pasłęckim cmentarzu żydowskim.

W bieżącym roku o porządek na pasłęckim cmentarzu żydowskim zadbali uczniowie klas Ia i Ie Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. Zadaniem młodzieży było uporządkowanie nagrobków i terenu cmentarza. W poniedziałek 21 października uczniowie ruszyli na cmentarz zaopatrzeni w grabie, motyczki, rękawice i worki na śmieci. Pracy było sporo, ale sprzyjała jej piękna słoneczna pogoda. Nagrobki zostały oczyszczone z liści, zarastających je chwastów i pokrzyw. Podczas pracy uczniowie śledzili napisy na macewach, usłyszeli informacje na temat historii i kultury ludności żydowskiej, którą przeszłość związała z Pasłękiem. Była to niezwykła lekcja obywatelska. Okazało się, że cmentarz jest niezwykłą przestrzenią pamięci, scalającą wspólnotę żywych i umarłych.

Dziękujemy za życzliwość i bezinteresowną pomoc uczniom klas Ia i Ie.

cmentarz-żydowski
Cmentarz żydowski
cmentarz-żydowski
Cmentarz żydowski
cmentarz-żydowski
Cmentarz żydowski
cmentarz-żydowski
Cmentarz żydowski

.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Września 2020
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dobrowit, Irena,
Irma, Józef,
Ryszarda, Stefania,
Tytus, Zachariasz
Do końca roku zostało 105 dni.