Znawcy historii Warmii i Mazur z ZS w Pasłęku Drukuj
niedziela, 27 październik 2019

Obraz
W sobotę 26.10.2019 r. w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się dwunasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie Warmińsko-Mazurskim. Jego tematyka obejmowała historię polityczną, społeczną, gospodarczą, przyrodniczą i kulturową Warmii i Mazur, a pytania były bardzo trudne i wymagały szerokiej wiedzy na ten temat. Świetnie poradzili sobie na nim uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku.

Wśród pięciu reprezentantów szkoły znalazło się dwóch laureatów – I m. zajął Szymon Ochnik z kl. III b LO, a II m. jego kolega z klasy Michał Kluk. Uczniowie odebrali nagrody ufundowane przez Instytut, a wręczyli je prof. dr hab. Marcin Chełminiak oraz dr hab. Wojciech T. Modzelewski. Uczniów do konkursu przygotował p. Tomasz Rozenbajgier.

Obraz

19 Lutego 2020