AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.
Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Drukuj
środa, 30 październik 2019

Sprzątanie cmentarza
Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego przy Zespole Szkół w Pasłęku, włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań.

Jednym z nich było posprzątanie opuszczonych i bezimiennych grobów na cmentarzu przy Cerkwi Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pasłęku . Uczniowie zapalili również znicze na grobach nieżyjących nauczycieli, bo choć odeszli, to na zawsze pozostaną w pamięci i sercach dawnych uczniów.

Sprzątanie cmentarza
Sprzatąnie cmentarza