Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Święto Seniorów w Zespole Szkół w Pasłęku
Święto Seniorów w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
czwartek, 14 listopad 2019

Dzień-Senira
Dzień Seniora
14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Już po raz szósty Dyrekcja szkoły oraz uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku zaprosili słuchaczy Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do wspólnego świętowania. Klasa I b LO przygotowała słodki poczęstunek, krótką scenkę kabaretową, która opowiadała o pragnieniu wstąpienia w szeregi Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także quiz wiedzy o PRL-u.

Do rywalizacji zgłosili się: panie Kazimiera Żurkiewicz i Krystyna Niewiadomska oraz pan Jerzy Spychalski. Zadania konkursowe były zróżnicowane i wymagały m.in. znajomości znanych postaci telewizyjnych, utworów muzycznych i filmowych, przeznaczenia przedmiotów codziennego użytku, dat oraz słynnych cytatów. Rywalizację wygrali ex aequo pani Kazimiera oraz pan Jerzy. Prezes PUTW pani Helena Mendelewska podziękowała za przygotowanie uroczystości i na ręce Dyrektor Elżbiety Wasiuk oraz wychowawcy klasy I b LO Tomasz Rozenbajgiera przekazała kwiaty, słodycze dla uczniów oraz wiersz napisany specjalnie na tę okazję przez słuchaczkę PUTW panią Hannę Olszak. Cieszymy się, że możemy kontynuować wieloletnią współpracę na rzecz dialogu międzypokoleniowego.

Dzień-Seniora
Dzień-Seniora