header image
Aktualności arrow Projekty Unijne arrow Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu arrow O bioróżnorodności na PWSZ
O bioróżnorodności na PWSZ Drukuj
poniedziałek, 18 listopad 2019

PWSZ-Elbląg
PWSZ Elbląg
13 listopada 2019 r. uczniowie klas o profilu przyrodniczo-medycznym Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu. Pani dr Agata Rychter wygłosiła prelekcję pt. ,,Bioróżnorodność i jej ochrona na terenie powiatu elbląskiego”.

Pani doktor zaprezentowała słuchaczom bogactwo flory i fauny naszego powiatu oraz uzasadniła konieczność jej ochrony. Uczniowie zostali zapoznani również formami przyrody, którymi objęte są najcenniejsze ekosystemy oraz gatunki występujące w naszej okolicy. Podczas wizyty na uczelni młodzież została oprowadzona i zapoznana z wyposażeniem laboratoriów, w których odbywają się zajęcia dla studentów. Wykład, który przez uczniów został oceniony jako ciekawy i bardzo pouczający, odbył się w ramach realizowanego w szkole projektu „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Nr projektu RPWM.02.02.01-28-0018/17). Niebawem odbędą się następne tego typu zajęcia, tym razem z chemii.

PWSZ-Elbląg
PWSZ Elbląg
PWSZ-Elbląg
PWSZ Elbląg
PWSZ-Elbląg
PWSZ Elbląg

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
19 Stycznia 2020
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 348 dni.