AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Konkursy arrow Młodzież Zespołu Szkół kontra "Mitologia"
Młodzież Zespołu Szkół kontra "Mitologia" Drukuj
wtorek, 19 listopad 2019

Konkurs-mitologiczny
Konkurs mitologiczny
Konkurs-mitologiczny
Konkurs mitologiczny
We wtorek 12 listopada uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie z „Mitologii greckiej i rzymskiej”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o literaturze antycznej, rozwijanie zainteresowań kulturą starożytnych Greków, a także rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej. Konkurs został przeprowadzony w formie testu, na który składały się pytania o różnym stopniu trudności. Młodzież miała udzielić odpowiedzi na pytania takie jak: czym wsławił się Hymen, czy też jakiego potwora zabił Herakles w Lernie. Uczniowie przez godzinę dzielnie zmagali się z wyznaczonymi poleceniami. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

30 Maja 2020
Andonik, Feliks,