header image
AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu arrow Warsztaty z tłumaczeń na UG
Warsztaty z tłumaczeń na UG Drukuj
środa, 20 listopada 2019

Uniwersytet-Gdański
Uniwersytet Gdański
19 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w warsztatach z tłumaczeń, które miały miejsce na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Odbyły się one dzięki uprzejmości zastępcy dyrektora Instytutu Lingwistyki Stosowanej i Translatoryki dr Magdaleny Grabowskiej. Zajęcia prowadzili pracownicy naukowi UG z tego Instytutu – dr Jolanta Hinc i dr Grzegorz Grzegorczyk w towarzystwie studentek III roku.

W pierwszej części zajęć uczniowie dowiedzieli się jak definiuje się tłumaczenia, poznali rodzaje tłumaczeń oraz trudności w pracy tłumaczy na konkretnych przykładach. Druga część obejmowała zajęcia warsztatowe, gdzie na przykładzie dialogu zaczerpniętego z jednego z amerykańskich filmów animowanych uczniowie mieli za zadanie dokonać tłumaczenia z polskiego na angielski i odwrotnie. Przykład ten pokazał uczniom jak wiele czynników decyduje o jakości i trafności tłumaczeń. Tak doskonale przygotowane pod względem merytorycznym warsztaty okazały się inspirujące dla uczniów. Dzięki nim mogli poczuć się jak studenci kierunku lingwistyka stosowana. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Nr projektu RPWM.02.02.01-28-0018/17).

Uniwersytet-Gdański
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet-Gdański
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet-Gdański
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet-Gdański
Uniwersytet Gdański

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
6 Maja 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dytrych, Gościwit,
Jan, Judyta, Jurand
Do końca roku zostało 240 dni.