header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Konkursy arrow "Unia lubelska i jej czasy"- konkurs rozstrzygnięty!!!
"Unia lubelska i jej czasy"- konkurs rozstrzygnięty!!! Drukuj
środa, 27 listopada 2019

Konkurs-w-ZS
Konkurs w ZS
We wtorek 27 listopada w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się szkolny konkurs historyczny, upamiętniający zawarcie polsko-litewskiej unii realnej. Inspiracją do tego wydarzenia było ustanowienie przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Unii Lubelskiej. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości własnej tożsamości poprzez pogłębienie i popularyzację wiedzy historycznej oraz polskiego dziedzictwa kulturowego, promowanie idei suwerenności narodów i państw, upowszechnianie innowacyjnych metod edukacyjnych.

Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu kolażu dotyczącego zawarcia unii w Lublinie. Do finału zakwalifikowały się reprezentacje klas Ia, Ic, Ie oraz Itd. W finale drużyny klasowe zmagały się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli historii (rozpoznawali postaci historyczne przedstawione w literaturze i sztuce, uzupełniali tablice genealogiczną Jagiellonów, musieli się też wykazać znajomością mapy Europy w XVI w.) Z rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna klasy Ia, w składzie: Zofia Iwachów, Maria Gierulska i Szymon Pietrzykowski (nagrodą jest klasowe wyjście do kina na wybrany film:) Drugie miejsce zajęła klasa Ie, trzecie Ic, a czwarte 1td. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Konkurs-w-ZS
Konkurs w ZS
Konkurs-w-ZS
Konkurs w ZS

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.