header image
AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu arrow Uczniowie Zespołu Szkół poznają zastosowanie chromatografii oraz spektrofotometrii w badaniu wód
Uczniowie Zespołu Szkół poznają zastosowanie chromatografii oraz spektrofotometrii w badaniu wód Drukuj
niedziela, 01 grudnia 2019

PWSZ-wykład
PWSZ wykład
W środę 27 listopada 2019 r. uczniowie klas o profilu przyrodniczo-medycznym Zespołu Szkół w Pasłęku, uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu. Profesor Waldemar Wardencki, wykładowca Politechniki Gdańskiej, przybliżył uczniom popularne metody badawcze w wykładzie pt. ,,Zastosowanie chromatografii oraz spektrofotometrii badaniu wód i nie tylko".

Tematyka chromatografii i spektrofotometrii, choć bardzo skomplikowana, niezwykle zainteresowała młodzież. Uczniowie dowiedzieli się, że omawiane metody badań są powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach naszego życia. Bez nich trudno byłoby np. wykryć niedozwolone substancje u sportowców, czy stwierdzić podwyższony poziom metali ciężkich w wodzie pitnej, itp. Jest to bardzo przydatna wiedza. Pomiędzy pierwszą a drugą częścią wykładu, uczniowie zostali oprowadzeni po uczelni. Dzięki temu zobaczyli bardzo dobrze wyposażone laboratoria diagnostyczne i badawcze, w których na co dzień uczą się i wykonują swoje prace studenci. Według uczniów wykład był dość trudny, ale bardzo ciekawy i bardzo pouczający. Podsumowaniem spotkania niech będą słowa profesora: ,,Chromatografia dzieli mieszaniny, ale łączy ludzi!" Wykład odbył się w ramach realizowanego w szkole projektu „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Nr projektu RPWM.02.02.01-28-0018/17).

PWSZ-wykład
PWSZ wykład
PWSZ-wykład
PWSZ wykład
PWSZ-wykład
PWSZ wykład

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
14 Czerwca 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bazylid, Bazylis,
Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew,
Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało 201 dni.