header image
AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu arrow Warsztaty z chemii w PWSZ
Warsztaty z chemii w PWSZ Drukuj
niedziela, 01 grudnia 2019

Laboratorium-z-chemii
Laboratorium z chemii
28 listopada 2019 roku grupa uczniów z klasy pierwszej o profilu przyrodniczo-medycznym, uczestniczących w naszej szkole w projekcie „Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Nr projektu RPWM.02.02.01-28-0018/17), gościła w laboratorium chemicznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.

Uczniowie, pod kierunkiem Pani Kingi Bąk, mogli samodzielnie pracować na profesjonalnych sprzętach, m.in. spektrofotometrze, salinometrze, pH-metrze, na których przeprowadzali doświadczenia chemiczne z zakresu oznaczania w wodzie takich parametrów jak: pH, zasolenie, poziom tlenu, twardość, zasadowość czy zawartości żelaza. Licealiści dostali karty pracy, które musieli wypełnić otrzymanymi przez siebie wynikami badań. Kilka godzin intensywnej pracy w laboratorium wzbogaciło wiedzę uczniów i ich zdolności manualne niezbędne podczas wykonywania doświadczeń chemicznych. Z pewnością była to niezapomniana przygoda, w której nasi uczniowie mogli się zmierzyć z ciekawymi, niecodziennymi zadaniami. Uczestnicy warsztatów zdobyli umiejętności, które na pewno wzbogacą ich wiedzę i doświadczenie.

Laboratorium-z-chemii
Laboratorium z chemii
Laboratorium-z-chemii
Laboratorium z chemii
Laboratorium-z-chemii
Laboratorium z chemii

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
14 Czerwca 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bazylid, Bazylis,
Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew,
Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało 201 dni.