AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu arrow XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego Fraszka.
XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego Fraszka. Drukuj
wtorek, 03 grudnia 2019

Konkurs-"Fraszka"
Konkurs "Fraszka"
W środę 27 listopada 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego, propagowanie polskiej i zagranicznej literatury oraz aktywizacja miłośników języka polskiego. W tym roku młodzież zmagała się z wierszem Bolesława Leśmiana „Łąka”.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu dotyczącego zagadnień teoretycznoliterackich i językowych oraz skonstruowanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na temat fantastycznego miejsca, które chcieliby odwiedzić. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy o języku polskim.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

23 Września 2020
Boguchwała,