header image
AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu arrow XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego Fraszka.
XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego Fraszka. Drukuj
wtorek, 03 grudnia 2019

Konkurs-"Fraszka"
Konkurs "Fraszka"
W środę 27 listopada 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego, propagowanie polskiej i zagranicznej literatury oraz aktywizacja miłośników języka polskiego. W tym roku młodzież zmagała się z wierszem Bolesława Leśmiana „Łąka”.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu dotyczącego zagadnień teoretycznoliterackich i językowych oraz skonstruowanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na temat fantastycznego miejsca, które chcieliby odwiedzić. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy o języku polskim. 
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
14 Czerwca 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bazylid, Bazylis,
Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew,
Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało 201 dni.