Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow Mikołajki w przedszkolu
Mikołajki w przedszkolu Drukuj
poniedziałek, 09 grudzień 2019

Mikołajki w przedszkolu
Spotkania młodzieży Zespołu Szkół w Pasłęku z dziećmi w przedszkolach odbywają się regularnie w ramach jednej z sekcji Szkolnego Koła Wolontariatu. Tym razem jednak nie były to zwykłe, cotygodniowe, zajęcia. W piątek 6 grudnia dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 2 w Pasłęku i przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 czekały na niezwykłego gościa- Mikołaja.

Na jego cześć każdy przedszkolak włożył charakterystyczną czerwoną czapkę. Pomimo braku białego puchu, gość z Laponii przybył na czas. Rozbrzmiało donośne „hou, hou, hou” i pojawił się sam Mikołaj w towarzystwie śnieżynek i elfów. Było to wyjątkowe spotkanie, bo w rolę Mikołaja i jego pomocników wcielili się wolontariusze z Zespołu Szkół, którzy przygotowali zabawy i konkursy. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały baśni czytanych przez śnieżynki oraz z zainteresowaniem brały udział w zabawach z elfami. Najważniejszym i najbardziej oczekiwanym momentem było poszukiwanie prezentów. Przed drzwiami każdego z gabinetów znajdowały się buty dzieci, w których znalazła się słodka niespodzianka. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze, a wszyscy wyśmienicie się bawili.

Mikołajkiw-przedszkolu

28 Lutego 2020