header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Uczniowie ZS z wizytą w Steinburg
Uczniowie ZS z wizytą w Steinburg Drukuj
wtorek, 10 grudnia 2019

Steinburg
Steinburg
Uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku przebywali od 30 listopada do 6 grudnia u swoich koleżanek i kolegów z powiatu Steinburg (Niemcy) w ramach projektu: „Wczoraj, dzisiaj, jutro”. Młodzież pracowała w polsko-niemieckich grupach, których zadaniem było nakręcenie filmu przedstawiającego ich wyobrażenia siebie, otaczającej rzeczywistości w obliczu zachodzących zmian. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i powstało wiele ciekawych filmów.

Efekty ich prac zostały zaprezentowane podczas podsumowującej konferencji, na którą zaproszono przedstawicieli władz powiatu Steinburg, dyrektorów niemieckich szkół uczestniczących w projekcie, rodziców, a także prasę. Oprócz zajęć w szkole uczniowie uczestniczyli w wycieczkach, które sprzyjały integracji. Podczas wycieczki do Hamburga i Flensburga młodzież mogła zobaczyć słynne jarmarki świąteczne, zwiedzić Muzeum Emigracji oraz Centrum Nauki „Phänomenta. Uczestnicy projektu zwiedzili również siedzibę powiatu Steinburg – miasto Itzehoe oraz sąsiednie Glückstadt.

Uczniowie z pewnością poprawili swoje umiejętności językowe a komunikowaniu się sprzyjało zakwaterowanie u rodzin uczniów niemieckich. Rewizyta niemieckich uczniów została zaplanowana na drugą połowę marca 2020 roku.

Projekt został przygotowany i zrealizowany przez Starostwo Powiatu Steinburg i Starostwo Powiatowe w Elblągu przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży./ogladaj galerię/

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.