header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Na lekcji historii w Muzeum II Wojny Światowej
Na lekcji historii w Muzeum II Wojny Światowej Drukuj
wtorek, 10 grudnia 2019

Muzeum-II-wojny
Muzeum II wojny
We wtorek 10 grudnia młodzież klas Ia i IIa zwiedziła wystawę w Muzeum II Wojny Światowej. Jest to jedna z największych na świecie ekspozycji. W wędrówce przez doświadczenia wojenne Polski i świata towarzyszyła nam pani Marta.

Na początku wystawy młodzież obejrzała sale poświęcone rodzącym się totalitaryzmom: komunizmowi, faszyzmowi i nazizmowi. Historia Polski została tu zaprezentowana na tle wydarzeń europejskich. Największe emocje wzbudziły wystawy poświęcone losom jeńców radzieckich w niemieckich obozach, życiu ludności w oblężonym Leningradzie, czy zagładzie Żydów. Muzeum zwraca uwagę na losy ludności cywilnej, która poniosła największe straty podczas konfliktu. Przedstawia różne aspekty wojny, także na życie codzienne, wszechogarniający terror okupacyjny, ludobójstwo, jak również opór wobec okupanta. Ta cenna lekcja historii jest niezbędna dla każdego człowieka, nie tylko Polaka, czy ucznia. Jedna wizyta w tym muzeum to zdecydowanie za mało i mam nadzieję, że nasze spotkanie z historią zachęci do kolejnych samodzielnych wycieczek edukacyjnych.

Muzeum-II-wojny
Muzeum II wojny
Muzeum-II-wojny
Muzeum II wojny
Muzeum-II-wojny
Muzeum II wojny
Muzeum-II-wojny
Muzeum II wojny
Muzeum-II-wojny
Muzeum II wojny
Muzeum-II-wojny
Muzeum II wojny

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.