header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Młodzież Zespołu Szkół zabiera przedszkolaki do krainy bajek
Młodzież Zespołu Szkół zabiera przedszkolaki do krainy bajek Drukuj
wtorek, 14 stycznia 2020

przedstawienie
przedstawienie
Bajki mają w sobie coś magicznego, coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Magiczne opowieści wiele nas uczą i pokazują, jak należy postępować w życiu. Jednak w jednej z historii pewne złe wróżki postanowiły zamieszać trochę w naszych ukochanych bajkach…Jaki był tego efekt mogły się przekonać dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2, które 10 stycznia zostały zaproszone do Zespołu Szkół przez uczniów klasy II TL/TOR, III TL i p. Oksanę Mazuryk oraz p. Tomasza Tuniewicza.

Młodzi aktorzy zabrali licznie zgromadzoną publiczność do magicznego świata, by pokazać perypetie bohaterów opowieści pt. „ Zamieszanie w Krainie Bajek”. A działo się wiele. Jaś i Małgosia postanowili uciec od Baby Jagi, która dostała nowy przydomek, a mianowicie „Babcia Jagunia”. Pasował do niej jak ulał, ponieważ, mimo groźnego wyglądu, każdy wie, że Baba Jaga w głębi duszy wcale nie jest taka zła. Jednak to nie wszystko. Czerwony Kapturek zamiast wilka spotkał Jasia i Małgosię, przybyłych niespodziewanie do jej bajki. Kot w Butach zgubił Janka, a krasnoludki przybyły bez Śnieżki. Zrobiły i tak furorę i wywołały salwy śmiechu. Dobrze, że w każdym królestwie jest władca, który czuwa nad tym, aby jego poddanym żyło się jak najlepiej. Król Baj, na prośbę swoich podwładnych, przywrócił porządek w Krainie Bajek, ponieważ - jak sam stwierdził - „stare bajki dzieci znają, bardzo kochają i chętnie czytają”. Spotkanie z przedszkolakami wypełnione było licznymi atrakcjami przygotowanymi przez uczniów, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu. Konkursy i wspólne śpiewanie wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Spontaniczne reakcje przedszkolaków potwierdziły, że pomysły starszych kolegów przypadły im do gustu  Mali widzowie zgodnie stwierdzili, że z wielką przyjemnością obejrzą kolejne przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół.

przedstawienie
przedstawienie
przedstawienie
przedstawienie
przedstawienie
przedstawienie
przedstawienie
przedstawienie
przedstawienie
przedstawienie

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.