header image
AKTUALNOŚCI arrow PROJEKTY UNIJNE arrow Wiedza i umiejętnoścu żródłem sukcesu arrow WYJAZD DO STACJI METEOROLOGICZNEJ - MILEJEWO
WYJAZD DO STACJI METEOROLOGICZNEJ - MILEJEWO Drukuj
środa, 05 czerwca 2019

Dnia 4 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 1 biorący udział w projekcie z geografii uczestniczyli w zajęciach na stacji meteorologicznej Elbląg – Milejewo. Stacja jest placówką terenową Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Oddział Morski w Gdyni. Dane pomiarowe odczytywane w Milejewie przekazywane są do Gdyni a następnie do IMGW w Warszawie.

Stacja w Milejewie leży na Wysoczyźnie Elbląskiej na wysokości 160 m n.p.m. Tu obok budynku Stacji Hydrologiczno- Meteorologicznej znajduje się ogródek meteorologiczny z aparaturą pomiarową. Stacja jest w pełni zautomatyzowana a mimo to stacja pracuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a odczyty są wykonywane co godzinę.
Pogoda nam dopisała więc mogliśmy zobaczyć wszystkie przyrządy, które są używane na stacji. Pani meteorolog w przystępny sposób przekazała nam podstawową wiedzę na temat pogody, dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się synoptyk i jak ,,wróżyć z chmur”, w trakcie zajęć mogliśmy zapoznać się z dokumentacją używaną przez meteorologów podczas pracy.
Najwięcej frajdy sprawił nam quiz na zakończenie zajęć. Podczas quizu mogliśmy wykazać się nowo zdobytą wiedzą między innymi na temat urządzeń pomiarowych, oznaczeń synoptycznych używanych przez meteorologów na całym świecie przy przekazywaniu depesz synop czy też depesz ostrzegawczych, a także wykorzystywanych przy kreśleniu map synoptycznych.

Opiekun wyjazdu Ewa Cywlik-Miszczyszyn

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
6 Maja 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dytrych, Gościwit,
Jan, Judyta, Jurand
Do końca roku zostało 240 dni.