header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Sukcesy naszych absolwentów ZS w Pasłęku 2020 r.
Sukcesy naszych absolwentów ZS w Pasłęku 2020 r. Drukuj
sobota, 25 kwietnia 2020

24 kwietnia zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020 był dniem zakończenia zajęć dydaktycznych klas maturalnych. W normalnych warunkach wszyscy uczniowie kończący szkołę spotkaliby się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pasłęku, aby uroczyście zakończyć okres trzy- lub czteroletniego cyklu nauki. Niestety, w związku z trwającą pandemią koronawirusa, musimy odłożyć tę uroczystość, być może na miesiąc czerwiec. Niemniej jednak chcielibyśmy już dziś pochwalić się sukcesami w nauce naszych absolwentów rocznika 2020.

W tym roku szkołę ukończyło 90 uczniów dwóch klas licealnych i jednej technikum. Wszystkie trzy klasy za cały okres nauki uzyskały średnią ocen powyżej 4,0, a najlepszą okazała się klasa III A (śr. 4,53). Wśród wszystkich uczniów świadectwo z czerwonym paskiem odbierze aż 24 absolwentów. Najwyższą średnią uzyskała uczennica Katarzyna Cichocka z kl. III A ze średnią ocen 5,63. Pozostałe najwyższe średnie należą do Wiktorii Bigus z kl. IV T (5,54), Patrycji Szymanek z kl. III A (5,52) oraz Alana Ostrowskiego z kl. III A (5,48). Wszyscy wymienieni uczniowie zostali zgłoszeni do stypendium Starosty Elbląskiego za wyniki w nauce. Oprócz osiągniętych średnich, wśród naszych absolwentów znajdziemy również takich, którzy osiągali sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Najwyższe wyniki na tym polu uzyskał Szymon Ochnik z kl. III B, który jest finalistą etapu centralnego IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, dwukrotnym laureatem etapu okręgowego XXI i XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie (I m. w r. szk. 2018/19 i II m. w r. szk. 2019/20), zdobywcą I m. w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie Warmińsko-Mazurskim oraz srebrnym medalistą Mistrzostw Powiatu w koszykówce Licealiada 2017/18. Jego kolega z klasy Michał Kluk brał udział w tych samych konkursach i również uzyskał wysokie wyniki – jest finalistą etapu centralnego IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, zdobywcą II m. w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie Warmińsko-Mazurskim, zajął również IV m. w etapie okręgowym XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie i II m. w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce Licealiada 2017/18. Obaj uczniowie, również kończący szkołę z czerwonym paskiem, także zostali wytypowani przez Radę Pedagogiczną do stypendium Starosty Elbląskiego. Pozostałymi uczniami osiągającymi sukcesy na tym polu są: Katarzyna Cichocka (udział w finale II i III Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Modern Students), Kamila Niziołek (I m. i III m. w V i IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym Języka Niemieckiego „Meister der Rechtschreibung”, I m. w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju Dziewcząt Licealiada 2017/18 i 2018/19), Patrycja Szymanek (III m. w finale VIII i XIX Olimpiady „Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego”, Michał Potrapeluk (wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geo Planeta Plus 2018/19 i udział w finale II Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Modern Students), Patrycja Steć (w Wojewódzkim Konkursie na Niemiecki Kalendarz Adwentowy w r.szk. 2018/19 zajęła I m., w r.szk. 2019/20 II m. i w r.szk. 2017/18 III m.; I m. w biegu na 200m podczas Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Sportowego 2019/20, I m. w Mistrzostwach Województwa WM LZS w skoku wzwyż 2017/18, III m. w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych 2017/18, I m. w Mistrzostwach Powiatu w skoku wzwyż 2017/18, I m. w Mistrzostwach Powiatu w biegu na 200 m 2017/18), Michalina Zagulska (w Wojewódzkim Konkursie na Niemiecki Kalendarz Adwentowy w r.szk. 2018/19 zajęła I m., w r.szk. 2019/20 II m. i w r.szk. 2017/18 III m.), Ewa Łuczko (II m. w Wojewódzkim Konkursie na Niemiecki Kalendarz Adwentowy w r.szk. 2019/20), Maja Sadowska (I m. w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju Dziewcząt Licealiada 2017/18 i 2018/19), Alan Ostrowski (IV m. w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier w r.szk. 2017/18, VIII m. w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier w r.szk. 2019/20), Weronika Smotrycka (I m w mistrzostwach powiatu w unihokeju dziewcząt Licealiada 2018 i 2019) oraz Klaudia Butkiewicz (IV miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier w roku szkolnym 2019/20). Nasi absolwenci działali również na polu wolontariatu. Brali udział w wielu akcjach charytatywnych, zarówno organizowanych w szkole, jak i poza nią. Aleksandra Lipińska, Weronika Pocełujko, Zuzanna Białobrzeska, i Łukasz Wróbel to laureaci gminnego etapu Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych, a Adriana Pałyska to laureatka XVIII edycji konkursu Barwy Wolontariatu. Cieszymy się bardzo, że nasi absolwenci, oprócz nauki znajdowali czas na rozwijanie swoich pasji, zainteresowań, a także pomoc potrzebującym. Przed nimi jeszcze jedno ważne zadanie – egzamin maturalny i zawodowy. W tym roku oba egzaminy odbędą się z opóźnieniem, jednak pocieszeniem może być fakt, że mają jeszcze dużo czasu na powtórki oraz świadomość, że nie odbędą się egzaminy ustne. Wszystkim maturzystom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy powodzenia w sesji egzaminacyjnej!

Info: ZS

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.