header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Konkursy arrow ZS przekazuje laptopy
ZS przekazuje laptopy Drukuj
wtorek, 12 maja 2020

ZS-Pasłęk
ZS Pasłęk
Od 12.05.2020 Zespół Szkół w Pasłęku przekazał 9 laptopów i 1 mobilny router zakupionych przez Powiat Elbląski w ramach realizacji projektu grantowego „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.Założeniem projektu jest bezpośrednie wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów, którzy z powodu braków sprzętowych mają obecnie trudności z realizacją zajęć w formie zdalnej. Warunkiem otrzymania sprzętu było złożenie wniosku i podpisanie umowy użyczenia i protokołu zdawczo-odbiorczego.

Zespół Szkół w Pasłęku bardzo szybko zareagował na zaistniałą sytuację wynikającą z ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce, a co za tym idzie zamknięcia placówek oświatowych do odwołania. Już od 12 marca opracowano i wdrożono różnorodne formy kontaktu z uczniami, m.in. platformę Google Suite wraz z aplikacją do prowadzenia lekcji online Classroom. Jednocześnie diagnozowano potrzeby sprzętowe uczniów i szkoła użyczyła sprzęt komputerowy z pracowni informatycznej dla rodzin nie posiadających żadnego sprzętu w domu. Obecnie nauczyciele systematycznie spotykają się z uczniami na e-lekcjach. Oprócz przekazywanych wartości merytorycznych, dydaktycznych, spotkania te pełnią ważną funkcję psychologiczną w obliczu ograniczenia kontaktów między młodzieżą. Po powrocie do normalnego systemu nauczania, zakupiony sprzęt będzie mógł być wykorzystywany w szkole na potrzeby prowadzenia zajęć.

Działanie w całości zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska na lata 2014 – 2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

ZS-Pasłęk
ZS Pasłęk
ZS-Pasłęk
ZS Pasłęk
ZS-Pasłęk
ZS Pasłęk

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
6 Maja 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dytrych, Gościwit,
Jan, Judyta, Jurand
Do końca roku zostało 240 dni.