header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Uroczystości szkolne arrow Nietypowe rozdanie świadectw w ZS Pasłęk!!!
Nietypowe rozdanie świadectw w ZS Pasłęk!!! Drukuj
wtorek, 12 maja 2020

Obraz
W dniach 05-07 maja 2020 z rąk wychowawców klas świadectwa ukończenia otrzymało 90 absolwentów Zespołu Szkół w Pasłęku, dwóch klas licealnych i jednej technikum. Zakończenie nietypowe, ale może jednak najbardziej urokliwe z serii życiowych zakończeń, pełne dobra, ciepła i nadziei. Uczniowie mogli rozliczyć się z biblioteką, przekazać zdjęcia do kroniki absolwentów, otrzymać płytę ze Studniówki, ale przede wszystkim odebrać świadectwo ukończenia szkoły. Konieczne było zachowanie nadzwyczajnych środków ostrożności – maseczki, rękawiczki, dezynfekcja rąk. Do szkoły uczniowie mogli wejść tylko w wyznaczonym miejscu, o ustalonej godzinie.

To smutne pożegnanie wyglądało niesamowicie. Wychowawca p. Elżbieta Czerska ze wzruszeniem wręczyła świadectwa absolwentom klasy IIIA – prymusom z bardzo wysoką średnią ocen końcowych 4,53. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała uczennica kl. IIIA Katarzyna Cichocka – 5,63. Absolwentom kl. IIIB LO świadectwa wręczyła p. Sylwia Janiszewska. Szczególne słowa gratulacji przekazała uczniom, którzy są finalistami etapu centralnego IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Świadectwa ukończenia Technikum Nr 1 z rąk wychowawcy p. Bogdana Szymańskiego otrzymało 22 uczniów. Najwyższą średnią ocen w klasie uzyskała Wiktoria Bigus – 5,54. Atutem ukończenia czteroletniego technikum jest uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, a także uzyskanie świadectwa maturalnego po zdaniu egzaminu maturalnego.

Pani dyrektor Elżbieta Wasiuk i wychowawcy serdecznie gratulowali ukończenia kolejnego etapu edukacyjnego i życzyli pomyślności podczas egzaminów maturalnych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach oraz trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów. Podsumowali: "Tego rocznika nikt z nas nie zapomni". Tegoroczni absolwenci wyrażali swoje zadowolenie z trafnie podjętych decyzji, co do wyboru kierunku kształcenia. Najchętniej powróciliby do nauki w szkole. Czas spędzony w murach szkoły będą wspominali z sentymentem.

Nie rezygnujemy z pożegnania absolwentów. Uroczystość zakończenia roku szkolnego zostanie zorganizowana, kiedy będzie to możliwe!!!  /fot. z rozdania świdectw oglądaj w galerii/

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
12 Kwietnia 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Iwan,
Juliusz, Siemiodrog,
Wiktor, Wiktoriusz,
Zenon, Zenona
Do końca roku zostało 264 dni.